Stručný popis: Jde o trojdílnou sérii pohádek , které na sebe dějem nenavazují. Každou knihu můžete číst zcela samostatně. Společným prvkem tří dílů je pouze lokalita malého Království Větrné hory. Kejklíř-vypravěč nás přenese do rušné atmosféry středověku, kdy se zboží prodávalo ještě na tržištích a potulní kejklíři hráli venku svá představení, aby pobavili posluchače. Kejklíř nám poví ty nejzajímavější příběhy z Kroniky větrňánků. Jaké nečekané, nebezpečné a svízelné situace se u nich staly, a jak si s nimi větrňánkové poradili, se dozvíte z humorného i poučného vyprávění. Spolu s hrdiny zažijete legraci, ale i smutek. Prožijete dobrodružství, ale poznáte i sílu zhrzené lásky, či síly dobra a zla. Některé zápletky kromě kouzel a magie ovlivní také rostliny a zvířata, takže čtenář pozná jejich moudrost a přátelství. Kdo miluje záhady, přijde si na své, neboť každý díl je „okořeněn“ o nečekané a tajuplné situace. Jak je v pohádkách zvykem, ovlivní děj nějaká ta kouzla či alchymie. Jde o dobře namíchaný koktejl příběhů plný napětí, akcí, dobrodružství, lásky a romantiky, který spolu s ilustracemi potěší malé i velké čtenáře. Ve chvílích volna vám každá kniha přinese jiné zážitky, proto by rozhodně neměly chybět ve vaší knihovničce. Hezké zážitky, vaše Mary. První díl – Kejklíř-vypravěč vás seznámí nejen s životem v Království Větrné hory, ale i v sousedním Dračím království. Hned na začátku vás vtáhne do atmosféry středověku, kdy trubači na hradbách slavnostně vytrubují. Oznamují všem novinu o narození princezny Lilien. S ní čtenáři zažijí soustu dobrodružství a nečekaných situací. Třeba výpravu na podivuhodná místa, o kterých nemáte ani tušení, že existují. Odhalíte skrytá tajemství a poznáte účinky kouzelného lektvaru, s jehož pomocí se chce Dračí královna zmocnit bohatství větrňánků. Jak si s Dračí královnou poradí větrňánkové a svízelné situace vyřeší malá princezna se v závěru knihy dozvíte. Předtím si ale užijete dobrodružství, poznáte krásné víly, různá kouzla, záhady a napětí. Bonusem jsou pro čtenáře barevné ilustrace, které podpoří vaši fantazii a napínavý děj. Malá, ale statečná princezna a její zážitky dodají čtenáři potřebnou dávku dračí síly a sebevědomí, takže čtenář bude schopen čelit i v životě nepřízni osudu a najde východisko z každého problému. Děj je napsán poutavě a napínavě, takže se budete dobře bavit. Jde o prvotinu, krásné příběhy, které vás mile překvapí a potěší vaši dobrodružnou duši.
Ukázky textu a ilustrací - Příběhy dávných věků I. Díl

Knihu můžete zakoupit v E-shopu přes Objednávku

Příběhy dávných věků I. Díl

…Zakrátko od příhody se jí narodila malá dceruška. Jméno dostala po liliích, co sen královně přinesly. Všichni v celém království se radovali. Také král velkou radost měl. Hned zprávu poslům napsal, aby tu zvěst o malé princezně do sousedních zemí doručili, a pozvání na oslavu jejich narozenin vyřídili. Ó, jak šťastná byla královna, že splnil se jí sen. Děťátko mohla pochovat a zpívat mu celý den. Večer malou princeznu do kolíbky položila a všichni šli spát. Jen měsíc koukal do pokoje, na radostné to dítě malé. Jak hezky spí, jen chůva nad ním bdí. Když půlnoc odbila, tu chůva únavou hlavu sklonila. Spánek zavřel její oči. Jen na chvíli snad, měsíc to byl či kouzlo oné noci. Pak po měsíčním třpytu do pokoje sklouzly tři nečekané vílí návštěvnice. Obklopeny nevídanou září, jež prozářila modrou temnotu, a s nimi plno třpytek tu. Víly, jak se objevily, hned ke kolíbce malé Lili pospíchaly.

„Ach, jak je krásná, slečna malá,“ řekla ta první víla, jenž nejvíce ze všech bledá byla. Průsvitná celá a její bílý šat, byl plný perel, radost se podívat. Lehká jak vánek, jak obláček bílý, co vznáší se a třpytí se celý od časného kuropění.

Vznesla se lehce a stříbrnou hůlkou se dotkla princeznina čela, pak uší a praví, hláskem něžným, milým: „Ty moudrá budeš, nejmoudřejší dítě. Dar naslouchání máš. To umožní ti nalézt všude, řešení, co nejvhodnější bude, a jen ty to dobře znáš a potřebné vždy uděláš.“

Druhá víla celá v temné noci září a mění svůj šat do barev duhových. Jednou jsou růžové, pak zelenkavé, modré, žluté, stříbrné i zlaté, až zrak přechází. Ve vlasech růžových tisíce lístků zlatých třpytí se v nich. Od nich záře line se jako závoj zlatý, jenž nekonečný je. Do noci tajemné se propadá a jeho konce není možné zahlédnout. Ta víla druhá, lehká jako vánek, zlatou hůlkou se dotkla princezniných chodidel i dlaní a praví: „Tato hůlka zlatá sílu ti dá velkou, jaké bude třeba. Abys mohla napravovat zášť, křivdy a zlobu. Však užiješ ji jednou bez lásky, odejde Ti, neboť nenalezla více s tebou shodu,“ a jak řekla, stalo se. Z hůlky zlaté, síla její ohnivá, přes dlaně a chodidla do princezny vstoupila.

Třetí víla spanilá je, rozpustilá, neposedná a oči jí jen hrají. Jak dvě oči kočičí. Místo vlasů na hlavě se jí vlní a kroutí ocásky tak jemné, jak prachové peří. Ale živé a v nich tisíce jisker ................

Parametry:

Žánr:

 

 

Autor:

Ilustrace:

Nakladatel: 

Náklad:

Tisk:

Vazba:

Data:

 

ISBN:   

Cena:

pohádky, dobrodružství,

romantika, příběhy, beletrie

pro děti a mládež od 8 let

Mališová Marie

Mališová Marie

Mališová Marie - AME

500 ks, 1. vydání, 2016

Tisk Pětka, s.r.o., Praha

V4, brožovaná, šitá

formát A5/ 124 stran/

barevné ilustrace 43 x

978-80-906244-0-5

172,-Kč

Příběhy dávných věků I. - III. díl

Ukázky na Youtube I. Díl

https://www.youtube.com/watch?v=cpAlvrReYow

Ukázky na Youtube I. Díl

https://www.youtube.com/watch?v=cpAlvrReYow

Poznámka: Ukázky z jednotlivých dílů najdete v záložkách dole. Připravené jsou již nové verze, včetně dalších dílů, které budou vydány pod názvem DÁVNÉ PŘÍBĚHY. Vaše recenze, názory a nápady jsou vítány! Knihy jsou dostupné jen prostřednictvím webu. Jestli se vám líbí, sdílejte odkaz na web s přáteli. Pomůžete pohádkám, aby potěšily také další fanoušky a čtenáře. Všem děkuji za podporu se sdílením, autorka PDV.

Ukázky textu a ilustrací dalších dílů najdete v záložkách PDV - II. DÍL, PDV - III. DÍL.

Knihu můžete zakoupit v E-shopu přes Objednávku

ikonka GTPR, S-rank a Jyxorank