Stručný popis: Jde o trojdílnou sérii pohádek , které na sebe dějem nenavazují. Každou knihu můžete číst zcela samostatně. Společným prvkem tří dílů je pouze lokalita malého Království Větrné hory. Kejklíř-vypravěč nás přenese do rušné atmosféry středověku, kdy se zboží prodávalo ještě na tržištích a potulní kejklíři hráli venku svá představení, aby pobavili posluchače. Kejklíř nám poví ty nejzajímavější příběhy z Kroniky větrňánků. Jaké nečekané, nebezpečné a svízelné situace se u nich staly, a jak si s nimi větrňánkové poradili, se dozvíte z humorného i poučného vyprávění. Spolu s hrdiny zažijete legraci, ale i smutek. Prožijete dobrodružství, ale poznáte i sílu zhrzené lásky, či síly dobra a zla. Některé zápletky kromě kouzel a magie ovlivní také rostliny a zvířata, takže čtenář pozná jejich moudrost a přátelství. Kdo miluje záhady, přijde si na své, neboť každý díl je „okořeněn“ o nečekané a tajuplné situace. Jak je v pohádkách zvykem, ovlivní děj nějaká ta kouzla či alchymie. Jde o dobře namíchaný koktejl příběhů plný napětí, akcí, dobrodružství, lásky a romantiky, který spolu s ilustracemi potěší malé i velké čtenáře. Ve chvílích volna vám každá kniha přinese jiné zážitky, proto by rozhodně neměly chybět ve vaší knihovničce. Hezké zážitky, vaše Mary.
Druhý díl – Je třešničkou na dortu pro všechny milovníky romantiky, záhad a napětí. Kejklíř nás v čase přenese tentokráte do princeznina dívčího období. Král s královnou jí hledají vhodného ženicha. Ale nemyslete, že bude snadné získat srdce krásné Lilien a k tomu věnem dostat celé království! Větrňánky totiž ohrožuje dravá příšera v Divotvorném lese, kde leží také Mrtvé jezero s neobjasněnou záhadou. Čtenáři zažijí novou sérii překvapivých událostí, neboť na scénu ve II. díle vstoupí odvážní a urození nápadníci. Jestli v pralese příšeru zabijí, a co je potká při odhalování jezerního tajemství, vám sice neprozradím, ale můžete se těšit na zdolání nástrah, souboje, zrady, prolomení dávné kletby či sílu kouzel staré čarodějnice. Zda si princezna z nápadníků ženicha vybere, se na konci příběhu dozvíte, ale nečekejte, že vše dopadne jak bývá zvykem! U II. dílu se rozhodně nudit nebudete, neboť děj je vhodně „okořeněn“ o překvapivé a nečekané situace. Tato kniha by rozhodně neměla chybět ve vaší knihovničce! S ilustracemi potěší jistě čtenáře všech věkových kategorií. Tohle napínavé a zároveň romantické čtení si prostě zamilujete a ve chvílích volna rádi sáhnete po dávných příbězích do své knihovničky.

Ukázky textu a ilustrací z jednotlivých dílů najdete v záložkách PDV - I.DÍL, PDV - III. DÍL.

Ukázky textu a ilustrací - Příběhy dávných věků II. Díl

… První úkol nápadníkům vymyslela princezna. Leželo jí na srdci osvobození lesa od stálého nebezpečí a rodičům hned řekla: „Všem se jistě uleví, když někdo odvážný příšeru zabije a přinese mi její kůži.“

„To je velmi moudré, dcero. Lepší úkol na prověření odvahy, síly a statečnosti bychom nevymysleli,“ radoval se král.

„Jen aby nám lesní příšera nápadníky nesežrala. Z jednoho problému bychom měli hned další. Byla by škoda ztratit takové hezké mládence. Dala bych jim lehčí úkol,“ doplnila s obavami královna. Jen král s Lilien se domnívali, že úkol hodný nového krále nemůže být snadný.

…………………….

… Když nápadníci úkol vyslechli, hned si v duchu pomysleli, že získat princeznu za ženu a království k tomu nebude lehké. Bylo jim jasné, že na vyhledání a zabití příšery v lese budou potřebovat nejenom hodně síly a odvahy, ale také štěstí.

Ravko s Azajem byli cvičení v boji. Úkol byl sice obtížný a nebezpečný, ale oba byli rozhodnuti o Lilien usilovat. Rozhodně neměli v úmyslu vzdát úkol hned na začátku. Hůře na tom byl Květoň. Byl drobnější a neměl v sobě tolik síly a odvahy jako jeho dva protivníci. Nechtěl se ovšem nechat zahanbit či rovnou přiznat, že má strach a hon na příšeru ho neláká. Přidal se tedy k Ravkovi i Azajovi, i když v duchu o sobě pochyboval, zda tuhle výpravu do lesa za netvorem vůbec přežije.

…………………………….

Parametry:

Žánr:

 

 

Autor:

Ilustrace:

Nakladatel: 

Náklad:

Tisk:

Vazba:

Data:

 

ISBN:   

Cena:

 

pohádky, dobrodružství,

romantika, příběhy, beletrie

pro děti a mládež od 8 let

Mališová Marie

Mališová Marie

Mališová Marie - AME

500 ks, 1. vydání, 2016

Tisk Pětka, s.r.o., Praha

V4, brožovaná, šitá

formát A5/ 144 stran/

barevné ilustrace 43 x

978-80-906244-1-2

223,-Kč

Příběhy dávných věků II. Díl

Knihu můžete zakoupit v záložce E-shopu přes Objednávku

Vypravěč - kejklíř nás knihou provází a vypráví nám dávné příběhy. „Živé příběhy Země se probouzejí a promlouvají k nám ze svých vzpomínek. Stejně jako sny, které lidé odloží. Někdy se nám snový příběh záhadně připomene, často souhrou nečekaných náhod. Snad z legrace přijdou, či kdo ví, zda záměrně nás tímto způsobem pohřbení hrdinové z minulosti volají, aby v nás lásku a odvahu probudili. Povíme si příběhy, kdy ještě žily bytosti trochu jiné, než známe dnes. V síni posvátného ticha spí mnoho neuvěřitelných příběhů. Již podruhé se spolu vydáme do Království Větrné hory. Jejich kronika obsahuje mnoho příběhů, které ještě neznáte... ...Z dávné minulosti již slyším šrumec kolem slavnostního ceremoniálu. Fanfáry znějí a sál je plný větrňánků. Napětí by se dalo krájet, jak všichni očekávají, kterak se podaří nápadníkům zvládnout těžké úkoly. Odhalí nakonec záhadu Divotvorného lesa a mrtvého jezera? Vybere si princezna jednoho z nich, nebo tomu bude jinak? Obraťte list................

...…„Ách,“ šeptaly vesele květy, „to je ale úleva. Konečně můžeme zase dýchat a plody dávat. Moc ti za pomoc děkujeme.“

„Když jsem vám pomohl, pomozte i vy mě na oplátku. Hledám lesní příšeru, co trhá a žere pocestné. Musím ji zabít a princezně kůži přinést. Nevím, kde ji hledat mám. Prozraď keři, kde se skrývá?“ otázal se.

„Och, tu příšeru moc dobře známe, známe, známe,“ zněla odpověď jako ozvěna z každého květu, když svá malá ústa otvíral. „Dobře známe toho netvora. Myslíš určitě vlkohlava, pána pralesa! Tři krvelačné hlavy má a každou noc po lese šmejdí. Žádné zvíře nemá takovou sílu jako on. Kdo mu přijde do cesty, toho roztrhá a sežere. Ó, vlkohlava dobře známe, známe, známe,“ ozývalo se z květů...

Poznámka: Ukázky z jednotlivých dílů najdete v záložkách dole. Připravené jsou již nové verze, včetně dalších dílů, které budou vydány pod názvem DÁVNÉ PŘÍBĚHY. Vaše recenze, názory a nápady jsou vítány! Knihy jsou dostupné jen prostřednictvím webu. Jestli se vám líbí, sdílejte odkaz na web s přáteli. Pomůžete pohádkám, aby potěšily také další fanoušky a čtenáře. Všem děkuji za podporu se sdílením, autorka PDV.

Knihu můžete zakoupit v záložce E-shopu přes Objednávku

Příběhy dávných věků I. - III. díl

Ukázky na Youtube II. Díl

https://www.youtube.com/watch?v=1P21B1u7_Xo

Ukázky na Youtube II. Díl

https://www.youtube.com/watch?v=1P21B1u7_Xo

ikonka GTPR, S-rank a Jyxorank