Stručný popis: Jde o trojdílnou sérii pohádek , které na sebe dějem nenavazují. Každou knihu můžete číst zcela samostatně. Společným prvkem tří dílů je pouze lokalita malého Království Větrné hory. Kejklíř-vypravěč nás přenese do rušné atmosféry středověku, kdy se zboží prodávalo ještě na tržištích a potulní kejklíři hráli venku svá představení, aby pobavili posluchače. Kejklíř nám poví ty nejzajímavější příběhy z Kroniky větrňánků. Jaké nečekané, nebezpečné a svízelné situace se u nich staly, a jak si s nimi větrňánkové poradili, se dozvíte z humorného i poučného vyprávění. Spolu s hrdiny zažijete legraci, ale i smutek. Prožijete dobrodružství, ale poznáte i sílu zhrzené lásky, či síly dobra a zla. Některé zápletky kromě kouzel a magie ovlivní také rostliny a zvířata, takže čtenář pozná jejich moudrost a přátelství. Kdo miluje záhady, přijde si na své, neboť každý díl je „okořeněn“ o nečekané a tajuplné situace. Jak je v pohádkách zvykem, ovlivní děj nějaká ta kouzla či alchymie. Jde o dobře namíchaný koktejl příběhů plný napětí, akcí, dobrodružství, lásky a romantiky, který spolu s ilustracemi potěší malé i velké čtenáře. Ve chvílích volna vám každá kniha přinese jiné zážitky, proto by rozhodně neměly chybět ve vaší knihovničce. Hezké zážitky, vaše Mary.
Třetí díl – v čase se spolu s Kejklířem vrátíme do Království Větrné hory zrovna ve chvíli, kdy dojde k výjimečné situaci. Král s královnou totiž nemají komu předat vladařské povinnosti. Oba požádají hvězdopravce o radu z moudré knihy Větrné Prabáby. Kejklíř nám humorně poví novou sérii příběhů, jak za pomoci náročných zkoušek větrňánkové vybírali nového krále. Jste-li zvědaví, prozradím vám, že výhra v podobě trůnu neznamená vždy štěstí. Prostě, osud se nemazlí ani s králi, zvláště při hledání skutečné lásky. Ještě že král má oporu ve své mámě. Ta se nebojácně vypraví do Divotvorného lesa, aby požádala vědmu o radu. Ovšem krále osud vede k odhalení dávného tajemství Dešťové hory. Za pomoci přátel, zvířat i přírody se vydá nejen na Dešťovou horu, ale i na cestu do paláce čaroděje Zöka. Jaké tajemství v hoře objeví, co cestou za Zökem prožije či jak se z podzemí dostane ven, poznáte jen ve III. díle. Vše nakonec dobře dopadne, ale získat si srdce milované dívky nebude ani pro krále snadné. Jedno překvapení v ději střídá druhé, nechybí tu romantika a dobrodružství, včetně kouzel a zázraků. Nenechte si ujít nové zážitky, které vznikly z přátelství lidí a zvířat. III. díl vás potěší, neboť jde o napínavé a nečekané rozuzlení jak s čarodějem, tak s láskou. Užijte si s knihou hezké zážitky!

Poznámka: Ukázky z jednotlivých dílů najdete v záložkách dole. Připravené jsou již nové verze, včetně dalších dílů, které budou vydány pod názvem DÁVNÉ PŘÍBĚHY. Vaše recenze, názory a nápady jsou vítány! Knihy jsou dostupné jen prostřednictvím webu. Jestli se vám líbí, sdílejte odkaz na web s přáteli. Pomůžete pohádkám, aby potěšily také další fanoušky a čtenáře. Všem děkuji za podporu se sdílením, autorka PDV.

Ukázky textu a ilustrací - Příběhy dávných věků III. Díl

....…„Otevři naši moudrou knihu, ať se dozvíme, jak nového vladaře správně najdeme,“ nedočkavě na něj naléhal král. Královna netrpělivost svého chotě po letech znala, a tak se jen usmívala. „Jistě nám Větrná Prabába poradí, drahoušku. Tak, jako mnohokráte.“

Hvězdopravec měl vzácnou knihu připravenou na stolním podstavci. Zajímala ho historie předků, proto ji ve volném čase studoval. Nahoře měla zlatý nápis: „Otevři mne“ a dole bylo zlatým písmem napsáno: „Moudrosti Větrné Prabáby.“ Kniha obsahovala úplně vše. Taky to byl pořádně velký a tlustý svazek, který hvězdopravec chránil jako oko v hlavě před poškozením.

„Tak vyhledáme rady, jak najít toho nejmoudřejšího panovníka,“ povídá hvězdopravec, listujíce v objemné knize.

„Á tady to máme, pane králi. Kniha praví, že následníkem trůnu může být jen větrňánek, jehož kvality budou ověřeny mnoha zkouškami, které on jediný zvládne. Tak se pozná mezi všemi nový správce a král.

„Aha. To je ale velmi moudrá kniha. Takže dáme vyhlásit, že hledáme nového krále a kdo se přihlásí, toho prověříme. Souhlasíte s tímto řešením, hvězdopravče?“ povídá král.

„Kniha nám, pane králi, radí už tisíce let. Její moudrost je ověřená. Nemám o jejích metodách a radách žádné pochybnosti,“ souhlasně potvrdil hvězdopravec.

Parametry:

Žánr:

 

 

Autor:

Ilustrace:

Nakladatel: 

Náklad:

Tisk:

Vazba:

Data:

 

ISBN:   

Cena:

 

pohádky, dobrodružství,

romantika, příběhy, beletrie

pro děti a mládež od 8 let

Mališová Marie

Mališová Marie

Mališová Marie - AME

500 ks, 1. vydání, 2016

Tisk Pětka, s.r.o., Praha

V4, brožovaná, šitá

formát A5/ 144 stran/

barevné ilustrace 52 x

978-80-906244-2-9

219,-Kč

Příběhy dávných věků III. Díl

Knihu můžete zakoupit v záložce E-shopu přes Objednávku

„Pověz mi, hvězdopravče, jsi moudrý a vzdělaný, ve hvězdách se vyznáš. Vědí hvězdy, který z našich větrňánků je nejvhodnější? Tedy, ehm, jaksi, už naše hvězdy vědí, který větrňánek bude králem? No víš, pokud je pravda, co tvrdíš, že ve hvězdách jsou všechny informace zapsané, zda tedy, ehm, hvězdy už znají jeho jméno. Podívej se přeci na oblohu. Na mě hledět nemusíš. Zjisti a pověz nám jeho jméno. Náramně by to ulehčilo situaci a ulevilo by se nám. Viď, moje drahá?“ pobídl král hvězdopravce, aby prověřil jeho znalosti.

„Jak jsi moudrý, králi. Jen, zda se hvězdám dá věřit, drahoušku. Zůstaňme, prosím, raději u těch zkoušek. Když nám hvězdopravec řekne jméno, ponecháme si ho v tajnosti pro sebe. Po zkouškách uvidíme, zda hvězdy měly pravdu nebo se mýlily,“ navrhla královna.

„Dobře pravíš, moje milá holubičko. Tak co, hvězdopravče, vidíš ve hvězdách nějaké konkrétní jméno nebo hvězdy mlčí?“

„Vaše výsosti, konkrétní jméno ve hvězdách není. Mohu však udělat z konstelací pozorování a na jejich základě zjistit, kdo

...................

„Co se to dnes děje, královno?“ povídá starý král, kterého po ránu hluk pod okny probudil. „Pro pána krále,“ povídá, když spatřil z okna ložnice nádvoří přeplněné větrňánky.

„Ach královno, to jsme tomu dali.   Neudělali jsme nějakou chybu? Podívej se z okna a uvidíš, kolik uchazečů si troufá zaujmout místo královské,“ a krále ty zástupy dole najednou tak pobavily, že se smál, až se za břicho popadal. Starou královnu situace rozesmála také. Pod okny byli všichni větrňánkové i s dětmi!

„To je ale svízelná situace. Jak z ní ven? Když neuděláme zkoušky,

 

Příběhy dávných věků I. - III. díl

Ukázky na Youtube III. Díl

Ukázky na Youtube III. Díl

Knihu můžete zakoupit

v záložce E-shopu

přes

Objednávku

Ukázky textu a ilustrací z jednotlivých dílů najdete v záložkách PDV - I.DÍL, PDV - II. DÍL